Gogle - nespravne.cz
  Nespravne.cz » Gogle

Gogle

Google patří mezi nejvější a nejvenější firmy současnosti. Každým rokem se jeho hodnota zvyšuje. Google založili roku 1998 dva spolužáci Larry Page a Sergey Brin. Dnes jejich aktiva přesahují hodnotu 30miliard dolarů.

Google projekty

Google vyhledávač

Ustředním projektem byl google vyhledávač, na kterém v podstatě vznikla společnost. Byl navržen dvěma spolužáky na Standfordské univerzitě a základem bylo ohodnocení stránek pomocí PageRanku. Tehdejší vyhledávače ihned převálcoval a jeho obliba díky relevantnosti výsledku neustále rostla.

Google adsense, adwords

Google adsense, respektive adwords je kontextová reklama (PPC reklama), která generuje 98 všech výdělků společnosti google. Díky ní může pokračovat vývoj na dalších projektech a vylepšování google vyhledávače.

Google Analytics

Jedná se o velice sofistikovaný nástroj pro měření návštěvnosti stránek. Nabízí opravdu velké množství funkcionalit a nejpopulárnější český měřící nástroj Toplist mu nesahá ani po kotníky. Google analytics byl dříve placeným nástrojem ale google koupila licenci od původních majitelů a nyní je otevřen široké veřejnosti.

Google Chrome

Vlastní internetový prohlížeč, jehož hlavní předností je vysoká rychlost a stabilita podobná apple prohlížeči Safari. Google chrome využívá stejné jádro jako Safari.

Google Android

Je operační systém určen zejména pro mobilní platformu. Jeho rozšíření rapidně narůstá a využívá jej mnoho mobilních výrobců, zejména pak HTC. Andriod se zaměřuje a specializuje hlavně na segment tzv. chytrých telefonů.

Gmail

Nejpopulárnější e-mailový klient na světe. Nabízí trvale zvyšující se kapacitu schránky. Při nástupu Gmail roku 2006 se celosvětově oblíbil zejména díky naprosto neuvěřitelné velikosti schránky 1GB, ostatní poskytovatelé nabízeli maximálně desítky MB.

Google překladač

Google překladač je velice oblíbenou a žádanou pomůckou sloužící k překladu slov a textu, výhodou je že je dostupná online a je naprosto zdarma. Nabízí překlady do desítek jazyků.

Populární jsou i další služby jako Google Code, Google Maps, Google Images, Google Answers, Google Wave.

Momentálně největším trnem v oku expanzi google je neustále populárnější a rostoucí síť Facebook. Google se již mnohokrát neúspěšně pokoušel tuto síť zakoupit.

Google

Další možné překlepy:

gogole, google, oogle, gogle, goole, googe, googl, ogogle, goolge, googel, gugl, gogle Překladač, gogle Mapy, gogle Obrazky, gogle Chrom, googl Překladač, gugl vyhledávač, gugl mapy,


Doporučujeme wwwservis24.cz, Odnoklassniki.ru Kooperatviva pojistovna a.s., Tropikal Islands, Elektroworld, Palace Cinema, Elektrolux, Elektro okey, Sportissimo, Mauntfield, Pojišťovna Generalli, Pojišťovna Alianz,